Yayınlarımız

LGS Powerful Start Matematik Soru Bankası
YAZAR Emre Eşme - İbrahim Kayılık
ISBN 9786055356600
BASIM YILI Ekim - 2020
SAYFA SAYISI 144
KİTAP EBATI 19x27
KARGO
SATIN AL

Kitap Bilgisi

Sevgili Öğrenciler;

Liselere Giriş Sınavı yaşamımızda önemli dönüm noktalarından biridir. Bu sınava hazırlanırken düzenli ve titiz bir çalışma yapılmalıdır. Bu çalışma sürecinde en önemli kaynaklardan biri de müf­redata uygun olarak hazırlanan, düşündürerek öğreten kitaplardır.

Yeni sınav sistemindeki soruları analiz ettiğimizde sınavdaki soruların iyi derecede kazanımları kavrayan öğrencilerin çözebileceği üst düzey düşünme becerilerini ölçen; grafik ve tablo yorum­lama, şekilleri analiz etme ve işlem becerisi isteyen, akıl yürütme, sayısal mantık ve muhakeme sorularından oluştuğunu görmekteyiz.

Konunun alt kazanım testleri, her kazanım testinden sonra konu sonundaki beceri temelli testlere ha­zırlık oluşturan aşamalandırılmış beceri temelli sorulara geçiş testleri ve konu sonunda sınav tadında beceri temelli sorulardan oluşan 8. sınıf Powerful Start Matematik Soru Bankası son yapılan sınav ve kazanımlar göz önünde bulundurularak PİSA, TİMMS, MEB örnek ve çıkmış sorular dikkate alınarak uzun ve titiz bir çalışma sonucunda hazırlanmıştır. 

Bu kitapta;

  • Kazanımlara uygun,
  • Konuları pekiştirmeye yönelik,
  • Tablo, şekil, grafik yorumlatan,
  • Mantık ve muhakeme becerisini geliştiren,
  • Eleştirel ve analitik düşünmeye yönelik,
  • Üst düzey düşünme becerilerini geliştiren sorular bulunmaktadır.

LGS düzeyinde soruları ve her bir soruda birden fazla kazanımı ve beceriyi ölçen 8. Sınıf Powerful Start Matematik Soru Bankası ile yeni sınav sistemine kısa sürede adapte olacaksınız.

Başarılarınızın hayat boyu sürmesi dileğiyle…