Ortaokul

Her derste olduğu gibi Matematik dersinde de kazanım adını verdiğimiz, öğrencilerimizin kazanmasını hedeflediğimiz bilişsel, duyuşsal ve psikomotor edinimler bulunmaktadır. Yeni bir kazanımın edinilmesinden bahsedebilmemiz için kalıcı olması, farklı durumlarda da kullanılabilir yani transfer edilebilir olması gerekir. Dolayısıyla bu süreçte tekrarın ve alıştırmanın önemi büyüktür.

Öğretim programının kazanımları ile uyumlu olması beklenen tekrar ve alıştırmaların aynı zamanda hedef kitlesinin özelliklerini, ilgilerini, ihtiyaçlarını dikkate alan, bireysel farklılıkları önemseyen anlamlı bir fonda sunulması gerekir. Bu kapsamda bu kitapta MEB ilkokul 1, 2, 3. ve 4. sınıflar Matematik dersi öğretim programının kazanımlarının edinilmesi sürecinde kullanılacak alıştırmalar hedef kitlesi çocukların motivasyonlarını artırıcı nitelikte olan masallar fonu ile sunulmaktadır. Öğrenci kazanımları Pamuk Prenses, Külkedisi, Rapunzel, Yedi Cüceler, Pinokyo, Hansel ve Gratel, Keloğlan gibi masal karakterleri ile masalsı bir dünya içinde eğlenerek tekrarlayacaktır.

Kitabımız “Matematik Kulübü ile Masal Tadında Matematik” öğrencilerin kazanımları edinme sürecinde eğlenerek, merak ederek,zengin görsellerle bir masal dünyasında istekle tekrar ve alıştırmaları yapmalarını sağlayacaktır. “Matematik Kulübü İle Masal Tadında Matematik” Matematiği öğrenebilirim, öğreneceğim, öğrendim ve mutluyum diyen geleceğin yetişkinlerine katkı sağlamak umuduyla başarılar dileriz.